ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11356350
*
nr 1135 6350
Spegel
möjligen Firma Svenskt Tenn Estrid Ericson, 125x55
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 18:27:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 00:13:37
1
1.000 kr
9/10 18:10:41
2
1.400 kr
9/10 18:12:02
1
1.200 kr
9/10 18:12:02
2
1.300 kr (Budbetjänt)
9/10 18:14:45
3
1.400 kr
9/10 18:14:45
2
1.400 kr (Budbetjänt)
9/10 18:19:38
3
1.500 kr
9/10 18:22:40
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1135 6350
Spegel
möjligen Firma Svenskt Tenn Estrid Ericson, 125x55
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 00:13:37 | 1 | 1.000 kr |
9/10 18:10:41 | 2 | 1.400 kr |
9/10 18:12:02 | 1 | 1.200 kr |
9/10 18:12:02 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
9/10 18:14:45 | 3 | 1.400 kr |
9/10 18:14:45 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
9/10 18:19:38 | 3 | 1.500 kr |
9/10 18:22:40 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58